Treeninguajad ja -kohad

 
Aili Jõeleht

Elukoht: Merivälja 36, Laulasmaa
Telefon: 5157239
E-post: ailijoeleht@hotmail.com
 
Joogatunnid:

T 18.30 - 20.00
N 18.30 - 20.00
Tunnid Kelmiküla lasteaias Tehnika 23 .alates 11 . septembrist


L 10.30  Laulasmaal  
(eelregistreerimisega)

Endast:

Tallinna Riikliku Konservatooriumi eelviimase kursusega paralleelselt aastal 1974 alustasin helirežissööri tööd Eesti Raadios ja naudin seda tööd siiani.1993. aastal tuli minu ellu jooga, millest sattusin kohe vaimustusse 1998. aastal määrati mulle Londoni Šivananda jooga keskuse stipendium, mis võimaldas osaleda Hispaanias rahvusvahelistel joogaõpetajate kursusel (TTC - Teachers Training Course).

Sellest ajast alates olen õpetanud joogat paljudele inimestele. See on nõudnud ühelt poolt palju energiat ja peregaoleku aega, kuid pakkunud teiselt poolt suurt hingelist rahuldust: suuta aidata inimesi elada tervema ja õnnelikumana.

2007. aastal läbisin kõrgema joogaõpetajate kursuse (Advanced Teachers Training Course) Prantsusmaal.
Olen korraldanud igakevadist Šivananda jooga laagrit oma joogaõpilastele Polli talus 2001-2011.
2006. aastast korraldasin igakevadist rahvusvahelist joogaseminari Eesti, Leedu ja Soome joogahuvilistele, kus oli õpetajaks üks Euroopa parimaid joogaõpetajaid svaami Atmaramananda.
2009. aastal rändasin  Indias Šivanada joogaga seotud paikades.
2012. aasta veebruarikuu olin Pariisi Šivanada jooga keskuses meeskonna liikmeks.
2012. aasta juulikuus kutsuti mind esinema Baltimaade esimesele Joogafestivalile Haapsallu, kus viisin läbi Šivanada jooga näidistunni.

Minu pere (kolm last), raadiotöö ja jooga ühinevad meeldival moel minu elus.
 

Külli Roosi

Elukoht: Tallinn Mõtuse 11
Telefon: 5069840
E-post: kylli.roosi@neti.ee
Lisainfo: www.roosikodustuudio.onepagefree.com

Joogatunnid:
T 19.00 edasijõudnute joogatunnid
N 19.00 algajate joogatunnid
Joogatunnid toimuvad RoosiKodu Stuudios Mõtuse 11
Algaja saab liituda edasijõudnute tunniga peale algkursuse või eratundide läbimist.

Endast:

Elan ja töötan Tallinnas ning vahete-vahel ka Läänemaal. Olen abielus, peres on kaks täiskasvanud last ja hulk lemmikloomi. Suviti elan Läänemaal maakodus. Ametilt olen psühholoogiline nõustaja ja psühhoterapeut. Esimene haridus on aga hoopis kunstipedagoogika alalt. Vahepeal olen töötanud ka meedias, äris ja personalijuhtimises.

Jooga juurde on elu toonud mind järk-järgult (vt ajatelge). Esimene kokkupuude joogaga pärineb b harata natyam`i tundidest, kus tegime ka joogaharjutusi ja lõõgastust. TM meditatsioonimeetodi juurde kuulus teatud kindlas järjestuses joogaharjutuste programm. See oli väga tõhus, kuna meeleseisund ja lõõgastus aitavad füüsilisele arengule palju kaasa. Seejärel õppisin süvitsi psühholoogiat ja nõustamisviise ning õppisin paremini mõistma ka seda, mis inimesega toimub, kui ta astub vaimse arengu teele. Olen läbi tunnetanud, et igaühe jaoks on see tee täiesti individuaalne, olenevalt keha ja isiksuse tüübist, eelnevatest kogemustest, meeleseisundist, tervisest, püüdlustest jne. Jäikus ootustes ja reeglites viib arengus vaid tagasi – seega igale oma.

Tasapisi olen süvendanud ka oma teadmisi inimese kehast. Algne, ülikoolis saadud meditsiini baaskursus on täienenud terviklike idamaiste vaatekohtade ja meetoditega.

Šivananda jooga juurde sattusin puhta juhuse läbi. Mõni aeg peale isa surma vajasin tavaelust eraldatud paika, et süvitsi minna ja mediteerida. Kuna parasjagu oli võtta ainult Šivananda jooga TTC ja mind seal lahkelt vastu võeti, siis nii ma siia sattusingi. Meditatiivset vaikust ja rahu, millega TM-s harjunud olin ning mida tol hetkel otsisin, polnud TTC-l just väga palju. Iidse kloostri põhimõttel töötav TTC aašram oli keskendunud intensiivsele väljaõppele, kuhu kuulusid lisaks filosoofiale, aasanatele, anatoomiale ja metoodikale ka karma jooga ning igapäevased esseed õpitu kohta. Loomulikult oli meil ka oma meditatsiooniprogramm, aga vaikseks omaetteolemiseks siiski palju mahti ei jäänud.

See-eest sai minust hoopis Šivananda jooga õpetaja. Mulle meeldib arsti taustaga sri Šivananda lähenemine anatoomiale ja harjutustele, tema idee sünteesjoogast ning järk-järguline arengutee, mida õpilastele pakkuda. Võrreldes võimsa ja kiire TM meetodiga on see suhteliselt aeglane, aga see-eest turvaline ja klassikaline viis arendada nii keha, meelt kui vaimu. Tänapäeva väljapoole pööratud inimesele sobibki vast rohkem alustada oma arengut väljast sissepoole – st vastavalt oma valmisolekule kehast järk-järgult meele ja vaimu suunas.

Loomulikult ei saa ma kuhugi peita oma senist arengut ning oletan, et ilmselt on õhkkond mu tundides mõnevõrra meditatiivsem kui ehk tavapäraselt. Olen kogenud, et see soodustab loomulikku edasiliikumist.

Jooga ja sellega seotud universaalsete meetodite õpe ja õpetamine:

1984 - bharata natyam (India klassikaline templitants)
1986 - bharata natyam`i õpetamine
1989 - TM meditatsioon (+meditatiivse jooga aasanad)
1990 - TM Siddhi
1991 - TM TTC ja TM õpetamine
1998 - Meditatiivse jooga õpetamine
1999 - Maaja Zelmini juures trennis
2002 - Budismi pühakirjad – Mahajaana Instituut
2004 - Michel Angot – Joogasuutrad, I osa.
2004 - Marma Vidya õpe
2005 - Michel Angot – Joogasuutrad, II osa. Samaveda
2005 - Ajurveeda jätkukoolitus
2006 - Šivananda jooga TTC, siitpeale Šivananda jooga õpetamine
2007 - Tiibeti Kunye massaaži ja meditsiini õpe - c ostantino albini – Tiibeti Dzogtšeni meditatsiooni kursus “Mõtlus ja sisekaemus” 
2007 - Maaja Zelmin – Praktiline sissejuhatus Tiibeti jantra joogasse
 

Heino Pall – Mahadev

Telefon: 5109007
E-post: heinopall@hot.ee

Joogatunid:
K 18.30 Rõuge lasteaias

Endast:

Tutvusin joogaga alles üsna hiljuti 2006. aasta sügisel, hooaeg möödus edukalt – olin üllatunud jooga võimalustest. Hooaja lõpus oli hea võimalus osaleda joogaseminaril, mida viis läbi üks Euroopa parimaid Šivananda jooga õpetajaid - svaami Atmaramananda. Sain seminarilt üdini positiivse laengu ja palju huvitavat mõtlemisainet. Samuti tutvustati seal ka rahvusvahelist Šivananda joogaõpetajate koolituskursust (TTC). Ei möödunud vist nädalatki, kui olin otsuse vastu võtnud, et lähen ja osalen kuuajalisel joogaõpetajate koolitusel. See kogemus on kogemus ja suund terveks eluks. Koolitusele ei läinud ma, et õpetajaks saada, vaid huvitas muu joogaga seonduv – meditatsioon, filosoofia, mantrad, toitumine. Kuid kui koolitus oli läbitud, olin ma üsna kindel – seda õpetust tuleb edasi anda ja jagada. Nii ma siis olengi auväärt õpetaja staatuses.
 


 Aime Kuljus – Prema

Elukoht: Põlva
Telefon: 5130059
E-post: aimekuljus@hotmail.com

Joogatunnid:
E ja N 17.30 Põlva Haigla saalis
T 17.30 Võrus, Kultuurimajas Kannel

Endast:

Ise töötan haiglates meditsiiniökonomistina ja tervishoiu arvutiprogrammi administraatorina. Elus peab olema tasakaal – vaimsed huvid toetavad alati igapäevaelu ja vastupidi. Samas peab elu olema mitmekesine, et toimuks areng. Lisaks joogale tegelen ka muu tervisespordiga nagu jalgrattasõit, suusatamine, metsajooks. Vaimse poole pealt olen läbinud Silva Meele Kontrolli Meetodi kursused. Kõik need huvid ja tegevused on omavahel seotud ning toetavad üksteist. 

Vaimsete asjade vastu hakkasin tundma huvi juba tudengipõlves, kuid kahjuks oli  paarikümne aasta eest vastavat kirjandust minimalselt. Jooga juurde jõudsin aastatel 1999-2000, kui televiisoris jooksid Wailana jooga TV-seeriad. Selleks ajaks olid ilmunud ka esimesed eestikeelsed joogaraamatud ning peagi võis leida Internetist infot jooga kohta. Esimest korda võtsin osa joogalaagrist 2003. aastal Otepääl. Õpetajaks oli Milda Maria Trinskyte. Sain aru, et olin õigel teel ning see teadmine andis uut energiat edasi harjutada. Olen osalenud veel mitmetes joogatundides ja joogalaagrites. Põlvas ei olnud endiselt ühtegi joogaõpetajat, aga soov edasi areneda ja joogast rohkem teada saada aina süvenes, kuni hakkasin otsima võimalust minna ise õppima joogaõpetajaks.

Motoks oli – kes Sind ikka aitab, kui Sa ise ennast ei aita. Nii oligi. Alustasin enda aitamist, st otsisin inimesi, kes olid varem koolitusel käinud, ja nii tulid ka abilised. 2007. aasta kevadel sain osaleda Tallinnas joogaseminaril, mida viis läbi svaami Atmaramananda – joogaõpetaja Šivananda jooga Berliini keskusest. Sealt sain ka lähemat infot rahvusvahelise Šivananda joogaõpetajate koolituskursuse (TTC) kohta. Otsus tuli kohe – osalen kindlasti septembris kursustel. Sügiseks kogunes Eestist 6 osalejat.

Kuigi kursustele minnes otseselt plaanis joogaõpetajaks hakata ei olnud, ei suutnud kursustelt tagasi tulles esimest joogatundi ära oodata: tahtsin saadud teadmisi ka teistele edasi anda.

Tänan kõiki oma õpetajaid ja õpilasi!
  

Merle Millend – Madhavi

Elukoht: Tallinn
Telefon: 5573013
E-post: merle.millend@gmail.com

Joogatunnid:
N 17.00 Pirita LOV
Soovi korral annan individuaaltunde (Pirita LOV majas, Merivälja tee 24 Tallinn)

Endast:

Jooga jõudis minuni aastal 2000. Olin siis selleks valmis. Seadsin sammud oma esimesse joogatundi. Ei olnud ootusi ega lootusi, vaid uudishimu ja taipamine, et minus on midagi, millega ma peaksin tegelema. 2007. aastal viibisin Poolas rahvusvahelisel Šivananda jooga õpetajate koolitusel svaami Atmaramananda ja svaami Bhagavatananda juhendamisel ning omandasin Yoga Siromani kutse. Samal aastal avanes võimalus alustada joogatundidega Ajaloomuuseumis, mis on ühtlasi ka minu igapäevaseks töökeskkonnaks. Olen tänulik oma esimesele õpetajale Aili Jõelehele ning kõikidele nendele armsatele inimestele, kellega olen kokku puutunud ja kes on andnud mulle võimaluse õppida ja areneda.  

Airi Mättas – Vishnupriya

Telefon: 5250221
E-post: airi233@hotmail.com, airi@haagis.ee

Joogatunnid:
T 19.30 Saku Sofi Lastekeskuses (Üksnurme tee 8, Saku)
K 18.30 Kohila lasteaias Sipsik
N 18.30 Rasedate jooga Saku Sofi Lastekeskuses (eelregistreerimine vajalik)

Endast:

Olen sündinud ja üles kasvanud Viljandis ning lõpetanud Viljandi Spordikooli. Enesetäiendusena võtsin 2008. aastal osa Elamise Kunsti kursusest. Õpin Tallinna Tehnikaülikoolis tootearenduse ja tootmistehnika erialal ning töötan perefirmas Haagis.ee.

Šivananda jooga juurde jõudsin vägagi kummalisel moel. 2006. aastal otsides joogaõpetajate kursusi, leidsin Aili Jõelehe informatsiooni Šivananda õpetajate koolituse kohta. Registreerimise aeg oli juba ammu möödas ja kursus ise algas juba paari nädala pärast, kuid lootust kaotamata võtsin Ailiga ühendust. Oma suureks heameeleks sain teada, et pole veel rongist maha jäänud ja saan siiski osa võtta Palangas toimuvast Šivananda õpetajate koolitusest. Enne Leetu sõitmist võtsin osa Aili joogatunnist, mida mäletan tänaseni ja see jääb alati märgistama minu esimest kokkupuudet Šivananda joogaga. Nagu öeldakse: juhus on jumalik.

Joogal on oma kindel koht minu tulevikuplaanides. Eesmärk on tutvustada ja viljeleda seda suurepärast eluviisi vähemalt oma lähikonnas ning miks mitte teavitada seda ka laiemalt.

Joogatunde andes mõistan, mida tähendab ütlemine - mida rohkem endast annad, seda rohkem sulle antakse. Hindamatu väärtusega on sära joogaõpilaste silmades pärast tundi ja see on ka üks peamisi põhjuseid, mis viib mu rõõmsalt järgmistesse tundidesse.
  

Heli Aade – Sri Devi

Elukoht: Järvamaa, Koeru vald
Telefon: 5150066
E-post: heli@komitee.ee

Joogatunnid:
E ja R 17.30 Koeru lasteaias

Endast:

Elan nüüdseks Koeru lähedal, kohe päris maal. Mul on kaks imearmast last ja koer ja üks kass käib meil ka. Töötan sisearhitektina.

Minu esimene joogakogemus on 8-aastaselt, kui meie kooli tuli linnast uus tüdruk ja õpetas meile joogat. Kes suutis kõige kauem hinge kinni hoida, oli parim joogi. Sellist folkloori liigub joogast palju. Väga "tühi tass" ja minu õpetaja Airi Pütsepp tõid mind Šivananda jooga juurde. TTC (Teachers Training Course) Poolas andis mulle arusaamise, et kiirteid pole olemas ja hea ja halva päeva vahe on ainult meie meelte seisund - mitte miski muu.

Jooga on vaimne ja turvaline keskkond enesearenguliseks tegevuseks. Ja koos õpilastega treenimises on palju head energiat!

Om Namo Narajanaja!
  

Reelika Rohtmaa – Shakti

Elukoht: Tallinn
Telefon: 55677613
E-post: reelika.rohtmaa@gmail.com
Lisainfo: www.shaktijooga.com,  FB/ShaktiJooga

Joogatunnid kesktasemele Tallinnas (Nõmmel):
K 18.30-20.00 Nõmme Majas Valdeku 13

Endast:

Joogaga kohtusin esimest korda 2006. aastal Londonis Šivananda jooga keskuses, kus alustasin algajate kursusega. Umbes kümne kuu pärast läksin Indiasse Vrindavani õpetajakoolitusele (TTC - Sivananda Yoga Teachers' Training Course) ja pärast seda hakkasin Londonis joogat õpetama. 2007. aasta suvel otsustasin joogakeskusesse elama minna, osaledes work and study programmis. Sama aasta augustis osalesin Austrias ajurveeda seminaril, kus assisteerisin Dr Kamleshi ning kuulasin tema loenguid. Ajurveedast ja taimetoidu valmistamisest sai jooga kõrval üks minu suuri huvisid. Londoni joogakeskuses elasin kokku pea kaks aastat ja seda kogemust, mis neil aastail keskusest sain, ei vahetaks ma millegi vastu.

2009. aasta suve hakul tulin tagasi Eestisse ja hakkasin Tartus joogat õpetama. Esialgu õpetasin joogat peaaegu kõikides Tartu spordiklubides, Tartu Rahvaülikoolis ja Tähtvere Tantsukeskuses. Aastast 2012 alustasin joogatundide andmist Tallinnas. Käisin ka kaks korda Poolas joogaõpetajate koolitusel (TTC-l) eestlaste grupile joogakoolitust tõlkimas. Olen korraldanud joogalaagreid (2010 Moostes, 2011 Väätsal, 2012 Väätsal, 2013 Väätsal, 2014 Harmis, 2015 Alatskivil, 2017 Lahmusel), taimetoidu ja jooga laagrit (2012 märts Võrus), juhendanud joogapäevi, taimetoidu õpitubasid, meditatsioonikoolitusi, viinud läbi mantraõhtuid ja õpetanud Haapsalu Joogafestivalil (2012, 2014, 2015). Suviti olen nii Tartus kui Tallinnas koos oma õpilastega joogatanud värskes õhus pargijooga ja hommikujooga tundides. 2014. aasta juulis läbisin Prantsusmaal Orleansis kuuajase edasijõudnud õpetajate koolituse (ATTC - Sivananda Yoga Advanced Teachers' Training Course) ning sama aasta sügisel alustasin lastejooga tundide juhendamisega. 2016. aasta maikuus osalesin "Preganancy and yoga" koolitusel Londoni Šivananda jooga keskuses. Juhendan joogatunde ka lastele ja beebiootajatele. Olen väga tänulik kõigile oma õpilastele ja õpetajatele. 

Om shanti!


Kadri Maripuu - Kalyani
 
Elukoht:Tallinn
Telefon: 5232090
E-post: kadri.maripuu@gmail.com
 
Joogatunnid: E 18:30 Mustamäel

Endast:
Mina olen Kadri. Olen oma õpetajatelt kingituseks saanud spirituaalse nime Kalyani, mis tähistab õnnistust, ilu ja heaendelisust. Joogateekonnale asusin umbes 8 aastat tagasi. Selle aja jooksul olen tutvunud  erinevate stiilidega (Kundalini, Ashtanga ja Hatha jooga). Leidnud uusi tundmusi ja kogemusi - tohutu energia, soojus, füüsiline heaolu. Sivananda jooga tervikliku ja tasakaalustatud lähenemise juurde jõudsin 3 aastat tagasi  Sveitsis, kus kohtusin Sivananda jooga õpetajaga, kes pööras minu nägemuse joogast pea peale. Esimest korda kogesin täielikku lõdvestust, kuhu kui pehme pilve sisse vajusin ning peale mida tundsin, et gravitatsioon on kadunud ning keha tahaks vaid tantsida ja hõljuda. Olin väga tänulik, et sain sellise õpetuse osaliseks ning otsustasin, et soovin õppida seda süsteemi lähemalt tundma. Läbisin Sivandanda õpetajate koolituse ning minu sees kasvas tunne, et ainuõige tee on seda õpetust ka enda lähedastega jagada. Sellest päevast kui naasin Eestisse olen andnud ka tunde kõigile huvilistele, samal ajal end igapäevaselt täiendades ning õppides kõige rohkem oma õpilastelt.

Om Namah Sivaya

 

Svetlana Nekraš – Radhika


Elukoht: Haapsalu
Telefon: 56673783
E-post: svetanerkas@gmail.com
Lisainfo: www.pilates.murik.ee

Joogatunnid:
E 17.30  ja 19.30 
K 17.30 
Haapsalu kesklinnas Lihula mnt 3 IV korrusel (Teenindusmaja).

Endast:

Olen sündinud looduskaunis kohas Nõval ja lõpetanud seal 8 klassi. Edasi õppisin Haapsalu I keskkoolis ja peale seda Tallinna Majandustehnikumis, kus õppisin programmeerimist elektronarvutitele. 2006. aasstal lõpetasin TÜ Haapsalu Kolledži haldus- ja ärijuhtimise erialal ja 2009. aastal Avicenna Massaažierakooli. Momendil õpin Lahemaa Tervisekoolis Tai Nuad Bo-Rarn loodusterapeudiks. Tai Nuad Bo-Rarn on iidne Tai ravimassaaž, unikaalne kehatöötlus, mis sisaldab endas hatha jooga ja akupressuuri elemente, kinnitamaks lihaseid ja avamaks liigeseid ning energialiine. Olen iseendale tööandja ja tegutsen Haapsalus Pilatese-Jooga-Massaažistuudios massööri ja joogaõpetajana. Lisatööna viin läbi Emori küsitlusi.

Minu tee jooga juurde:

2006. aastal kui asusin tööle Standardisse, hakkasin käima Õismäel Milda Maria Trinskyte hatha jooga tundides. Aasta hiljem Raimond Lihtmaa juures mediteerimas ja Avicenna koolis võtsin osa kundalini jooga tundidest. Olen käinud joogalaagrites Hiiumaal ja Haapsalus. 2009. aastal Haapsallu tagasi tulles tekkis mõte, et tahaks ka ise tunde läbi viima hakata. Milda Maria juures olid kursused väga kallid, netis surfates sattusin Šivananda jooga kodulehele, kus oli kuulutus, et tulemas on suurpärane joogakoolitus – kus kuu aja vältel oli võimalus süvenenda jooga olemusse nii teoorias kui ka praktikas. Šivananda joogast ei olnud ma varem midagi kuulnud. Koolitus toimus 2009. aasta 29. augustist 27. septembrini Poolas merekuurordis Ustkas ja oli meie inimestele soodushinnaga.

Käisin ära, meid oli kokku 93 inimest: 30 Venemaalt, 30 Poolast, Leedust 20, Eestist 6, üksikud Prantsusmaalt, Hollandist, Türgist, Kolumbiast, Iisrealist, Norrast jne. Sain sealt rahvusvahelise tunnistuse ja nüüd annan teist aastat jooga tunde. Jooga on aidanud mul parandada kehatunnetust, suurendada tahtejõudu ning muutuda rahulikumaks ja tasakaalukamaks.

Suur tänu kõikidele oma õpetajatele ja õpilastele!

Õnne retsept: asetage mahukasse kannatlikkuse kaussi ettevaatlikult oma armastust ja hellust tulvil süda. Lisage kaks peotäit heldust ja headust, pihustage peale värsket huumorit, lisage heldelt usku ja lootust. Segage hästi läbi ja laske natuke seista. Siis määrige see paksu kihina elule, ilustage pealt sädeleva naeratusega ja asuge teele.

– Anatoli Nekrassov
  

Triin Soomets

Elukoht: Tallinn
E-post: triin.soomets@gmail.com

Joogatunnid:
Eratunnid kokkuleppel

Painduvus ei ole joogatundides käimise eeldus, vaid tagajärg. Tule julgesti, anna oma soovist meili teel teada ja küsi lisateavet.
 
Endast:

Läksin joogatrenni (minu õpetaja on Aili Jõeleht) 2009. aastal ja 2011. aasta sügisel rahvusvahelisele Šivananda jooga õpetajate koolitusele. Minu eesmärk oli olla kuu aega 24/7 n-ö jooga sees, et veenduda selle sobivuses minu enda arusaamade ja tunnetusega. Selle koolituse looja svaami Višnudevananda on kirjutanud, et õpetajaks võib saada igaüks, õpilaseks saamine võtab terve elu. Nii jään ka mina teiste õpilastega koos õppima.
 

Kristi Kass – Jyothi

Elukoht: Tartu
Telefon: 5032802
E-post: jooga@city.ee
Lisainfo: www.joogatartu.ee

Joogatunnid:
E 18.00  algtase
T 18.30  kesktase + edsijõudnud  
N 18.15  kesktase + edasijõudnud
N  20.00 algtase
Kõik tunnid Pepleri 32 II korruse saalis.

Endast:

Jooga on mulle alati väga põnev ja veidi müstiline tundunud. Esimesed konkreetsemad kokkupuuted joogaga toimusid minu endise kolleegi kaudu, kes ise pikalt oli joogaga tegelenud ja nooruspõlves seda ka õpetanud. Temalt sain ühe vahva paljundatud hatha jooga raamatu, mida ma ikka aegajalt sirvisin ja mõningaid asanaid ka teha proovisin, aga paljud asjad tundusid veidi keerulised ja ega väga täpselt ka kõigest aru saanud, kuidas neid siis ikka teha tuleks.

Suurem pööre minu joogateel toimus 2008. aastal, kui elasin Austrias ja sattusin seal joogakursusele. Sealne õpetaja jättis mulle nii kustumatu mulje oma särava olemuse, nooruslikkuse ja harmooniaga, et juba paari tunni järel oli otsustatud, et ka mina ise sooviksin sellisel moel kunagi oma õpilastele joogat edasi anda. 2011. aastal läbisin rahvusvahelised Šivananda jooga õpetaja kursused Poolas.

Nüüd, aastaid hiljem tean kindlalt väita, et jooga on tegelikult väga lihtne, selge ja tõhus, ja kuigi inimesi paelub alustades peamiselt jooga füüsiline pool, tulevad sisemine rahu, rõõmsameelsus, parem tervis ja tasakaalukus justkui tasuta lisadena kaasa. Vaja on vaid julget pealehakkamist ja järjepidevust.

Kohtumiseni tunnis!
 

Pille Tali – Annapurna Pushpa Prema


Elukoht: Tallinn
Telefon: 59045023
E-post: pilletali@gmail.com
Lisainfo:
www.pilletaliyoga.com

Joogatunnid:
 
Elujõusaalis, Kaluri tee 5, Haabneeme, Viimsi

E ja K 18.00 – 19.30

Tasakaalupanus 10 eur/kord, 35 eur/4 korda, kaks korda nädalas käijatele 30 eur/4 korda.

Viimsi SPA spordiklubis
T ja N 8.30 – 9.45
 
Hinnainfo: www.spatallinn.ee  

Endast:

Olen majandusalase haridusega ja kinnisvarataustaga. Tütreootele jäädes, 2006. a, tegin oma elus suure muutuse ja avanesin vaimsele teele. Sellest ajast alates olen harinud ennast ja õppinud erinevate õpetajate käe all joogat ja vabastavat hingamist ning holistilist teraapiat. Mulle meeldib koguda informatsiooni erinevatest vaimsetest õpetustest, näha sama sügavat tõde igas lähenemises, kasvamise ja arengu hoian jätkukestva.
Minu jooga teekond algas Ashtanga joogat harrastades. Sel perioodil puutusin kokku ka Kundalini joogaga.
Seejärel leidsin enda jaoks klassikalise Hatha jooga ning hakkasin järjest enam kogemuslikult mõistma jooga tõelist olemust, tervendavat toimet ja tunnetama jooga mõju peenematel tasanditel.
2011. aasta lõpu veetsin Kundalini-tantra jooga aašramis Bali saarel, seal kasvasin sisemiselt joogaõpetajaks. Joogaõpetaja koolituse läbisin Šivananda jooga aašramis aastal 2012.
Šivananda jooga on jäänud minu südamele kõige lähedasemaks ning aastal 2018 läbisin selle joogaliini edasijõudnud õpetajate kursuse.

Minu eesmärgiks on ühendada inimesed nende tõelise olemusega, kõrgema teadlikkusega, mille läbi tekib kestev sügav rahulolu ja õnnetunne.


Om Namah Shivaya!

Lii Surva – Chandrika


Elukoht: Tartu
Telefon: 56240997
E-post: suurvaal@hotmail.com

Joogatunnid
K 18.15 ja 19.45
Soola 1a, Tartu, Võlumaa saalis.

Endast:

Joogaga olen tegelenud alates 2002. aastast. Olen proovinud väga erinevaid joogastiile Ameerikas levinud Bikram-joogast kuni Tais tegutseva Agama joogakoolini välja. Šivananda joogaga alustasin kaks aastat tagasi. Šivananda jooga tund meeldis mulle väga ja otsekohe otsustasin minna TTC-le. Tahtsin põhjalikumalt Šivananda joogaga tutvust teha. TTC-l oli minu õpetajaks svaami Atmaramananda. See kuuajaline intensiivkursus inspireeris mind väga ja jättis kustumatu mulje, nii et järgmine aasta olin ATTC-l. Nüüd olen joogast sõltuvuses ja sellest on saanud loomulik osa minu elus, see on tegelikult elustiil. Päev ei tundu õige ja ei lähe hästi, kui ma sadhana't ei ole teinud. Nii et jooga võib ka tiivad anda, kui keskendunult teha :)

Om Namah Shivaya

 Maren Penu

Elukoht: Tallinn
Telefon: 5119659
E-post: info@marenyoga.com
Lisainfo: www.marenyoga.com

Endast:

Minu kirg on inimeste arendamine ja juhtimine. Olen seda üle kümne aasta erinevates organisatsioonides praktiseerinud. On imeline näha, kuidas organisatsioon ja üksikisik suudavad oluliselt rohkem, kui ta endale teadlikku tähelepanu pöörama hakkab. Olen õnnelik, et saan jätkuvalt coach´i, konsultandi ja joogaõpetajana nende imede sünni juures olla.

Minu arengut on toetanud paljud inspireerivad õpetajad, nende seas Anthony Robbins, Lena Kristina Tuulse, Sahajananda ja Colin Bret. Šivananda jooga õpetajaks sain 2012. aastal. Sellest ajast jagan jooga lihtsat ja võimsat kogemust ka teistega.

Namaste!
  

Marek Ruut

Elukoht: Tartu
Telefon: 53553601
E-post: ruut.marek@gmail.com

Jooga juurde jõudsin paar aastat tagasi. Alguse keskendusin rohkem füüsilisele poolele ― tahtsin teha kõiki asendeid ja kohe. Suhtusi joogasse kui sporti. Kuid aja möödudes märkasin, et olin muutunud rahulikumaks ja enesekindlamaks, energiat näis kauemaks jätkuvat, ellusuhtumine muutus optimistlikumaks. Kõik see tekitas minus soovi rohkem joogast teada saada, et mida jooga endast üldse kujutab.

2012 aasta kevadel võtsin osa taimetoidu ja jooga laagrist Võrus, suve alguses Šivananda joogalaagrist Väätsal ja nii valmiski otsus minna sügisel Poola Šivananda jooga TTC-le.

2013 aasta kevadel olin Lätis 10-päevasel Vipassana meditatsioonil. Suve veetsin Prantsusmaal Šivananda jooga aašramis, tehes karma joogat (vabatahtlikku tööd). Osalesin TTC Refreshment'il ehk nädalasel meeldetuletuskursusel Šivananda jooga õpetajatele, ATTC'l ehk kuuajalisel edasijõudnute kursusel Šivananda jooga õpetajatele ja Sadhana Intensive'l ehk kahenädalasel jooga intensiivkursusel.

Jooga on eluviis, teekond, mis viib enese tunnetamisele. Asanad ja pranayama aitavad paremini õppida tundma oma keha ja energiaid, läbi selle suudame paremini valitseda oma meelt, mis omakorda võimaldab sügavamalt vaadata enda sisse, avastades nii enda olemuse. Kõik, mida me õnneks vajame, on meil juba olemas, me lihtsalt ei näe seda.
 


Helen Allese - Vidya

Elukoht: Tallinn
Telefon: 53455893
E-post: vidyajooga@gmail.com

Joogatunnid:

Joogatunnid toimuvad suveperioodil Hotellis Saaremaa, Mändjalas, Saaremaal
täpsem info: http://www.saarehotell.ee/ teenused/joogatunnid/

Endast:

Hariduselt olen prantsuse filoloog, kõrvale õppinud veidi psühholoogiat ja teoloogiat. Minu suureks huviks on hõrgutavad ja tervislikud toidud ning 2012 aasta sügisel läksin Tartu kutsekooli kondiitri eriala õppima. Pärit olen Tallinnast, lapsepõlve suved veetsin Saaremaa looduses ja ülikooliaastad möödusid Tartus. Huvi vaimse vastu on mul olnud maast madalast saati ja tänu perekonna armastavale suunamisele on mul olnud võimalus tegeleda erinevate vaimsete praktikatega nagu näiteks reiki ja shindo. Juba varases teismeeas tegin Viie tiibetlase harjutusi vanemate eeskujul. Naudin mäesuusatamist Alpides ja mootorrattaga sõitmist läbi kauni suvise Eestimaa.

Lähemat tutvust tegin joogaga 2011 aasta talvel kui otsisin alternatiivi nö tavatrennile seoses terviseprobleemidega ja meenutusega elu veidi rahulikumalt võtta. Mu särava joogaõpetaja vankumatu rahu ja kaunis lauluhääl jätsid mulle kustumatu mulje ja iga kord kui ma nägin teda keset talve reipalt sammumas, pakatamas energiast, siis unistasin ka ise üks päev nii terve ja õnnelik olla. Toona tundus see kauge utoopiana, kuid paari aasta möödudes sai sellest imeline reaalsus. Vaikselt, loomulikult ja samm sammult on jooga minu ellu tulnud. Tänaseks on joogaga tegelemine mu igapäevaelu loomulik ja lahutamatu osa kõikide oma harjutuste, filosoofiate ja praktikaga. Jooga praktiseerimine on andnud mulle meelerahu, tasakaalu, hea tervise, rõõmsa meele ja viinud kokku väga toredate inimestega, kes kõik kas otsivad või on oma elus saavutanud eelpool nimetatud omadused ja palju muudki. Minu jaoks on jooga väga mitmetasandiline ja jätkab alati mu üllatamist. Alati on kuhugi areneda ja midagi uut ja põnevat kogeda. Tulevikus soovin läbida ATTC (edasijõudnute õpetajakoolituse), end arendada erinevatel kursustel ja reisida pühadesse paikadesse enda sees ja terves maailmas. Usun, et iga inimese sees on peidus lõputu ja igavene rõõmu allikas, jooga näitab sellesse tee. Rõõmu, rahu, tasakaalu, valgust ja armastust Teile kõigile! Namaste!
 


Angela Saks - Lakshmi

Elukoht: Tartu
Telefon: 5122303
E-post: saks.angela@gmail.com

Endast:

Jooga on minu jaoks olnud elu loomulik rada. Ma ei ole tema poole püüelnud ega teda otsinud. Aastaid tagasi on jooga minu elu osaks saanud, olen teda üha rohkem armastama ja väärtustama hakanud ega kujuta oma elu teistmoodi enam ette. Õppinud olen joogat Tartus suurepärase ja kogenud õpetaja Reelika Rohtmaa juhendamisel. Olen korduvalt osalenud joogalaagrites Eestis ja Leedus. 2012. aastal osalesin Rahvusvahelistel Joogaõpetajate Koolitusel Poolas. Õpetamisega alustasin 2014. aasta talvel, kui andsin oma esimesed joogatunnid Tallinnas ja Vilniuses.

Lisaks joogale olen õppinud EFT ehk Emotsionaalse Vabaduse Tehnikat Tron Engeri käe all. 2013. aastal alustasin regressiooniteraapia õpinguid Tallinnas Holistilise Teraapia Instituudis.

Jooga on juhatanud mulle tee sisemise tasakaalu ja tarkuseni. Alates ajast, mil joogaga süstemaatiliselt tegelen olen olnud täis elujõudu ja suutnud kanda väga palju, mind ei ole kimbutanud haigused ega väsimus. Jooga on eluviis, milles on minu jaoks ühtviisi olulised nii füüsiline kui vaimne pool. See on elu, mille iga hetk on väärt nautimist. Olles kogenud jooga imelist tervendavat ja tasakaalustavat mõju, julgen seda soovitada ja õpetada ka Sulle.
  

Jana Ojaste  - Surya


Joogapuu OÜ
www.joogapuu.ee
Email: info@joogapuu.ee
Telefon 56202560


 
Grete Saks - Gauri

Elukoht: Viimsi
Telefon: 5263248
E-post: saksgretes@hotmail.com

Endast:

Tegelen Šivananda joogaga alates 2013. aastast, mil otsisin treeningprogrammi, mis annaks leevendust igapäevastele seljavaludele lisaks üldisele füüsilisele vormile. Vaimustusin joogast tänu tasakaalutundele, mida annavad vastuharjutused, kontrollitud sügav hingamine ja lõdvestumine. Keha treenimine teda kuulates ja tunnetades tundus kuidagi nii õige, lisaks kasulikud mõjud kõikidele kehasüsteemidele. Loomulikult innustasid ka eneseületust nõudvad aasanad. Pere ja töö kõrvalt aga ei õnnestunud joogasse süveneda ja seda praktiseerida piisavalt. Seepärast olen tänulik oma joogaõpetajale Pille Talile, kes soovitas mul 2015 aasta septembris osaleda TTC-l Poolas. Seal sain intensiivselt treenides kogeda jooga positiivseid mõjusid omal nahal. Joogafilosoofia võttis kokku ka vaimsed õpetused, mida õigeks pean. Nüüd põimin joogat teadlikumalt oma ellu iga päev aina rohkem.

Om Namah Shivaya


 

Birgot Kivinurm - Karuna

 
Elukoht: Tallinn
Telefon: 51969519
E-mail: birgot@paremareng.ee
 
Joogatunnid: 
E 18:30-20:00 Laagri Lasteklubis "Väike Päike" aadressil Valga 10, Laagri
 
Endast:
Olen alati tahtnud teada, mis on elu mõte. Ja mind on hämmastanud, kuivõrd erinevalt inimesed elust mõtlevad. Samavõrra on mulle pakkunud huvi erinevad praktikad ka füüsilise keha virgena hoidmiseks. Mõistuse ja keha eduka koostoimimise otsinguil jõudsin läbi paljude aastate katsetuste joogani. Antud ajahetkel sobib just Šivananda jooga mulle kõige paremini. Olen läbinud joogaõpetjate koolituse Šivandanda jooga ashramis Austrias. Oma esimese kõrghariduse omandasin Tartu Ülikoolis majandusteaduses. Praegu õpin Tallinna Ülikoolis psühholoogiat. Samal ajal arendan end pidevalt ka jooga, joogateraapia, tantrajooga ja teadliku seksuaalsuse vallas.